Yatırım Süreci

Yatırım Süreci

1.     Başvuru – İnternet sitemizden başvurunuz. Başvurunuzun aşağıdakileri içerdiğine emin olunuz.

  • Firma adı
  • Finansman gereksinimi
  • Sektör
  • Konum

2.     İş Modelinin İncelenmesi – İstanbul Startup Angels yatırım takımının bir üyesi iş modelinizi değerlendirecektir.  Eğer dokümanınızla ilgili sorumuz olursa sizinle iletişim haline geçebiliriz.

3.     İlk Toplantı – İş modeliniz seçme kriterlerimize uyuyorsa firmanızı tüm yönleriyle incelemek için İstanbul’daki ofisimize davet edileceksiniz. Yatırım süreciyle ilgili sorunuz varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

4.     Firma Tanıtım Hazırlığı – Kaydolduktan sonra sunumunuz ve iş modeliniz için size yardımcı olacak ve finansal bütçe planınız gözden geçireceğiz.

5.     Girişimci – Yatırımcı Buluşma Etkinliği – İşinizi aktif yatırımcılarımıza tanıtacaksınız. İş modelinizin kopyasını dağıtabilecek ve yatırımcılarla işiniz hakkında konuşabileceksiniz.

6.     Ortak Yatırım Toplantısı – Finansmanınızı güvenceye almak için yatırımcılarımızla birlikte ortak yatırım toplantısı ayarlayacağız. Bu yolda size yardım etmek için tavsiyeler vermeye devam edeceğiz.  Bununla birlikte bu toplantılar için toplantı salonlarımızı kullanabileceksiniz.

7.     Due Diligence Süreci – Şirketinizin yaptığı sözleşmeler gözden geçirilecektir. Hukuki ve ticari açıdan detaylı şirket incelemesi yapılacaktır.

8.     Anlaşmanın Tamamlanması – Müzakere dokümanı hazırlanacak ve sözleşme üzerinden müzakereler yapılacaktır. Anlaşmanın tamamlanmasıyla şirket hesabına yatırım aktarılacaktır.

9.     Tanıtım Desteği – Web sitemizde ve Twitter’da yayınlamak üzere bir basın bülteni oluşturacağız. Bağlantıda olmanızı dileriz.

Başvur