Serkan Ünsal

serkan_unsal

Serkan Ünsal

Lisans eğitimini 1995 – 2000 yılları arasında ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliğinde yaptı. 2000 yılında Ericsson Türkiye’nin dünyada nadir örneği olan kuluçka merkezi Crea-World’de yeni girişimlere proje yönetimi ve yazılım desteğinde bulundu. Burada girişimcilik ve inovasyon ile ilgili temel bilgilerle kariyer hayatı şekillenmeye başladı.

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisansı yaparken Turkcell’e transfer oldu ve ürün yönetiminden, proje yönetimine kadar çeşitli görevlerde bulundu. Shubuo markası altında da çeşitli servisler yönettikten sonra son 3.5 yılını iş geliştirme bölümünde Turkcell’in yeni iş alanları ile ilgili çalışmalar yaptı. Eğitim, sağlık, machine 2 machine , lokasyon gibi konularda temellerin atılmasında önemli rol oynadı ve 2009 yazında Fasulye Bilişim şirketini kurdu ve Türkiye’nin ill lokasyon bazlı mobil anket servisini lanse etti.

2010 Aralık ayında ise Aksoy Internet Ventures’dan yatırım alarak dakick.com’u kurdu. 2012 yılında “Dijital Girişimcilik Rehberi” adlı kitabı, 2013 yılında ise ikinci kitabı “Silikon Vadisi ve Girişimcilik” yayınlandı. 2014 Mayıs ayında da dakick.com ‘un Turkcell tarafından satın alınması ile dakick’ten çıkış yaptı.

Mentor Angels