Aydın Bırık

Aydın Bırık

Elektronik Mühendisliği eğitimi ardından Telekom alanında başladığı kariyerine CUNY Baruch College’daki işletme programını ve NorthEastern University’de Proje Yönetimi Yüksek lisansını tamamlayarak devam ettirdi. Amerika’da emlak ve finans sektörlerinde yeni pazar geliştirme deneyimi kazandı.

Türkiye Motorola’daki proje yönetimi tecrübesini, Üniversitede ilk kez uygulanan, uygulamalı eğitim modelinin kurucuları arasında yer alarak, girişimcilik programı ve önkuluçka merkezinin oluşturulmasını tamamlayarak geliştirdi.

Turkcell ailesine katıldıktan sonra kurumsal, bireysel ve teknoloji ekiplerinde inovasyon yönetimi ve yeni teknoloji işleri alanlarında farklı sorumluluklar üstlendi. Geçtiğimiz yıllarda ve halen Turkcell ve superonline satış kanallarında sunularak hayata geçirilen başarılı yenilikçi ürünlerin erken dönem girişimciler birebir çalışarak ürün portföyüne kazandırılmasını sağlamıştır.  Halen yeni işler ve girişimcilik biriminde iş geliştirme uzmanı olarak çalışmakta, Turkcell’in dış inovasyon kanalları ile ilişkilerini yönetmekte,  girişimciler ile çalışmakta ve ara sıra girişimcilik eğitimleri vermektedir.

Mentor Angels